چهارشنبه , ۵ آبان ۱۴۰۰
خانه » علمی » روش جدید جست‌وجو

روش جدید جست‌وجو

غول جستجوی اینترنتی قصد دارد ویژگی نمایش جامع تر مقالات، متون علمی و پست های وبلاگ را در کنار لیست پاسخ سریع جست‌وجوی خود، ارائه دهد.

در حالی که دریافت سریع اطلاعات با یک ضربه از مزایای بزرگ اینترنت به شمار می رود، گاهی اوقات مردم می خواهند بیشتر در مورد یک موضوع خاص بدانند. گوگل در حال پرداختن به این نیاز، به وسیله تنظیم مجدد نتایج جست‌وجوی خود، برای کمک به کاربران در پیدا کردن مطالب در عمق مقالات می باشد.

نتایج جست‌وجوی عمیق در گوگل به وسیله الگوریتمی؛ مقالات، متون علمی و پست های وبلاگ “با کیفیت بالا” را نشان خواهد داد. به عنوان مثال اگر کسی می خواهد در مورد بازی لگو مطالب بیش‌تری یاد بگیرد، در موتور جست‌وجوی گوگل، مقالاتی در زمینه مهندسی اسباب بازی های پلاستیکی، حرکات و هنر پیدا خواهد کرد.

اگر ناشران می خواهند مطمئن شوند که در رده بالای لیست جست‌وجوی گوگل قرار می گیرند، این غول فن آوری، دستورالعمل هایی در مورد چگونگی انجام این کار ارائه کرده است.

این دستورالعمل ها شامل صفحه بندی، آرم، نشانه گذاری و کیفیت نویسندگی است.

Pandu Nayak، از کارشناسان گوگل می گوید: من خوشحالم که می بینم مردم همچنان به سرمایه گذاری در محتوای تفکر عمیق که ماه ها یا حتی سال ها پس از انتشار باقی می مانند، ادامه می دهند.

وی می افزاید: این دقیقاً همان چیزی است که شما در این ویژگی جدید پیدا خواهید کرد. علاوه بر این ناشران شناخته شده، شما همچنین می توانید برخی از مقالات بزرگ از نشریات و وبلاگ های کم‌تر شناخته شده را نیز پیدا کنید.

در حال حاضر، ویژگی جست‌وجو در عمق مقالات، تنها در Google.com به زبان انگلیسی در دسترس است. شاید این ویژگی به زبان های دیگر نیز بسط پیدا کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
Scroll To Top