چهارشنبه , ۵ آبان ۱۴۰۰
خانه » علمی » اتمام عملیات ساخت ماهواره شریف‌ست

اتمام عملیات ساخت ماهواره شریف‌ست

رضا روستاآزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در پاسخ به اعلام زمان پرتاب ماهواره شریف‌ست، گفت: این ماهواره چند ماهی است که تکمیل شده و در نوبت پرتاب قرار دارد.

وی افزود: البته تا زمانی که نوبت پرتاب برای ماهواره شریف‌ست صورت گیرد از فرصت استفاده کرده و اقداماتی را در زمینه توسعه این ماهواره انجام می‌دهیم.

روستا آزاد ادامه داد: از فصل بهار عملیات ساخت این ماهواره به اتمام رسیده بود و تعیین زمان پرتاب برعهده سازمان فضایی کشور است.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه شریف‌ست با ماهواره‌بر بومی سفیر یک ـ بی به فضا پرتاب می‌شود، اضافه کرد: این ماهواره پس از پرتاب با ماموریت تهیه تصویر رنگی و مخابره آن به زمین در ارتفاع ۵۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار می‌گیرد.

وی درباره ویژگی‌های این ماهواره گفت: وزن ماهواره دانشجویی شریف‌ست کمتر از ۵۰ کیلوگرم است و به منظور طراحی و ساخت آن فعالیت‌های دقیق علمی و پژوهشی با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از دانشجویان، دانش آموختگان و اعضای هیئت علمی دانشگاه شریف انجام شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
Scroll To Top