چهارشنبه , ۵ آبان ۱۴۰۰
خانه » ورزشی » مروری بر کلمات قصار آقای گزارشگر

مروری بر کلمات قصار آقای گزارشگر

عادل فردوسی پور بار دیگر گزارشی متفاوت انجام داد و در شرایطی که بسیار امیدوار بود این دیدار گلی در بر داشته باشد، این بازی با تساوی و البته خوشمزگی های او به پایان برسد.

 سایت گل-انتخاب عادل فردوسی‌پور به عنوان گزارش‌گر این دیدار واکنش‌های مختلفی را به دنبال داشت و جدا از این‌که بسیاری از این‌که امثال جواد خیابانی و سرهنگ علیفر این بازی را گزارش نمی‌کنند، خوشحال شدند، هواداران استقلال از این‌که عادل پرسپولیسی این بازی را گزارش می‌کند، بسیار ناراحت بودند و شائبه‌ی یک گزارش یک‌طرفه در ذهن اهالی فوتبال متبادر شد، آن‌هم درشرایطی‌که متوجه شدیم در دیدارهائی که فردوسی‌پور گزارش بازی را برعهده داشته است، سهم پرسپولیس از پیروزی در این رقابت سنتی ۴ بوده است و در مقابل سهم استقلال تنها سه پیروزی بوده است و سایر دیدارها نیز با تساوی دنبال شده است. اما واقعیت آن بود که شناخت ما از عادل فردوسی‌پور چیز دیگری را گواه می‌داد،این‌که عادل علاقه‌ی بسیاری به، به رخ کشیدن کمی‌ها و کاستی‌ها و البته سوتی‌ها و بطور کلی نیمه‌ی خالی لیوان دارد و دوست دارد با تیکه‌پرانی‌های خاص خود ضعف‌ها را بزرگ نشان دهد.
در دربی هفتاد و هفتم، عادل نقش اول این دیدار بود و در شرایطی‌که دو تیم جذابیتی برای خلق کردن نداشتند، عادل با جملات قصار خود، خواب را چنان از سر تماشاگران پراند که و گویا کی‌روش نیز دیگر قصد خواب در ورزشگاه را نداشت !
در ادامه مروری بر این جملات قصار از عادل فردوسی‌پور خواهیم داشت :
۱) در شرایطی که این دیدار به دلیل اتفاقات بسیار ازجمله درگیری بازیکنان، مصدومیت، اعتراض به داور و … بارها و بارها متوقف شد، در شرایطی‌که محمدمهدی نظری به شدت از ناحیه‌ی سر مصدوم شده بود و بازی متوقف شده بود، هواداران به لیف زدن هم و تراشیدن سر هم مشغول بودند و شعارهای مثل “فلانی چی کارش می‌کنه، سوراخ سوراخش می‌کنه !” سر می‌دادند، عادل در این میان گفت : “هواداران اول با هم کاری نداشتند، اما این‌قدر بازی متوقف شد که حالا شروع به شعار دادن علیه هم کرده‌اند، البته بصورت خیلی ملو !”.
۲) دوربین‌های تلویزیونی در شرایطی تصویری از سعید شیرینی شکار کردند که او در حال چرت زدن بود و عادل فردوسی‌پور گفت : “چه کردند همکارهای ما …”. لحظاتی بعد نیز جمله‌ی قصار عادل در مورد شیرینی کامل شد و گفت : ” آقای شیرینی احتمالا دوست دارد سرمربی تیم ملی شود که در حین بازی خوابیده است !”
۳) فردوسی‌پور که هنوز متوجه حضور کارلوس کی‌روش در ورزشگاه نشده بود از همکاران خود درخواست کرد اگر او حضور دارد، تصویری از او بدهند که برای چند دقیقه این اتفاق نیفتاد تا عادل این چنین بگوید : “کی‌روش به ورزشگاه نیامده تا دیگر خوابش نگیرد !”
۴) دهنوی که این دیدار را بسیار خشمگین آغاز کرده بود و با همه درگیری داشت با پیشینه‌ای که در ضربه‌ی فنی کردن علی کریمی در دیدار برابر تراکتور داشت، در صحنه‌ای که در تلاش بود تا آندو را متوقف کند با واکنش عادل روبرو شد : “دهنوی قصد داشت یک زیر یک خم از تیموریان بگیرد که موفق نشد.” دقایقی بعد نیز با اشتباهاتی که دهنوی مرتکب شد، گفت : “چه کار می‌کنه این دهنوی ؟؟؟ !!! بازیکنی که این‌قدر هم سر به خدمت گرفتن او دعوا هست.”
۵) درحالی‌که فرهاد مجیدی با دستور قلعه‌نوئی فرمان حضور در میدان را دریافت کرد، تماشاگران به‌گونه‌ای عجیب شادی کردند تا فردوسی‌پور بگوید : “چقدر خوشحال شدند، انگار استقلال گل زده است !”
۶) عادل بطور خودجوش به سراغ بهزاد غلام‌پور رفت که بر روی نیمکت حضور نداشت و عادل در حال حضور و غیاب او بود تا ببیند اگر پرسپولیس گل می‌زند چه بلائی سر علی دائی می‌آورد. فردوسی‌پور در این‌باره گفت : “علی دائی شانس آورد که غلام‌پور حضور ندارد وگرنه معلوم نبود چه بلائی سرش می‌آمد. در زمان شادی گل برابر فولاد که نزدیک بود دائی را قطع نخاع کند !”
۷) در دقایقی که دیگر بازی نیمه‌ی دوم هم به سردی کشیده شده بود فردوسی‌پور گفت :”فکر کنم در آن ۱۰ دقیقه هم ناپرهیزی کردند و زیبا بازی کردند.”
۸) کرنر کمیک نیز یکی دیگر از جمله‌های قصار عادل در این دیدار بود.
۹) فردوسی‌پور که بسیار معتقد بود به دلش افتاده که در این دیدار شاهد گل هستیم، در دقیقه‌ی ۸۶ با لحنی کمیک گفت : “جدی جدی بازی داره صفر صفر میشه‌هاااا !”
۱۰) حسن ختام عادل در هنگام سوت بازی نیز جمله‌ی فوق قصار او در مورد نتیجه‌ی بازی بود : “بازی خیلی صفر-صفر شد.”
۱۱) در زمانی‌که جواد نکونام برای دریافت جایزه‌ی خود به عنوان بازیکن اخلاق در کنار بهروان قرار داشت، فردوسی‌پور گفت : “معلوم نیست جایزه‌ی نکونام چیست اما فعلا که دوتا آب معدنی در دست او هست که قطعا جایزه‌ی او نیست !”

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
Scroll To Top