چهارشنبه , ۵ آبان ۱۴۰۰
خانه » سیاسی » لیست سیاستمداران ثروتمند صهیونیست

لیست سیاستمداران ثروتمند صهیونیست

بندهای متعدد پروتکل‌های ۲۴ گانه صهیون بر نقش اقتصاد در دیدگاه صهیونیست‌ها برای تسلط بر شاخص‌های هژمونی در جهان اشاره دارد. این پروتکل‌ها خلاصه مذاکرات ملاقات‌های رهبران و بنیانگذاران جنبش جهانی صهیونیسم است و به نقشه‌های پنهانی صهیونیسم برای حکومت بر جهان از طریق دخل و تصرف در اقتصاد، کنترل رسانه‌های همگانی و دامن‌زدن به اختلافات مذهبی پرداخته ‌است.

بنا بر اهمیت عامل اقتصاد در سرزمین‌های اشغالی بسیاری از سرمایه‌داران این رژیم این روزها به عنوان سیاستمداران ارشد صهیونیسم در جهان نقش‌آفرینی می کنند، بر اساس لیستی که اخیرا از پولدارترین سران صهیونیسم منتشر شده است، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در رتبه ششم قرار دارد.

آنچه در زیر می‌بینید لیست ۸ سرمایه‌دار سیاستمدار صهیونیست‌ها است:

۱-    ”نیر برکات” شهردار کنونی قدس سرمایه‌دارترین سیاستمدار اسرائیل است، وی بالغ بر ۴۵۰ میلیون شکل (۱۲۵ میلیون دلار) ثروت دارد.

۲-    ایریل میرگلیت عضو کنیست رژیم صهیونیستی از حزب کار اسرائیل در رتبه دوم سرمایه‌داران سیاستگزار صهیونیست قرار دارد. مجموع ثروت وی بالغ بر ۲۲۰ میلیون شکل (۶۱ میلیون دلار) است. وی همچنین کارخانه‌های نساجی در شهرک‌های صهیونیست نشین واقع در مرزهای کرانه باختری دایر کرده است.

۳-    مائیر شامیر وزیر کشاورزی اسرائیل ۶۵ میلیون شکل ثروت دارد.

۴-    لیست فوربس اسرائیل شامل هیچ زنی در سرزمین‌های اشغالی نمی‌شود، اما دو تن از سیاستمداران اسرائیل هستند که ثروت خود را از طریق همسران خود به دست آورده‌اند، ‌سیلوان شالوم وزیر انرژی و منابع آبی یکی از این افراد است که در رتبه چهارم ثروتمندترین سیاستمداران اسرائیل قرار دارد.

۵-    دومین فردی که ثروت خود را از طریق همسرش به دست آورده است، مائیر شطریت رئیس حزب هاتونا است.

۶-    بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ششمین سرمایه‌دار سیاستمدار اسرائیل است، ثروت وی بالغ بر ۴۱ میلیون شکل (۱۱ میلیون دلار) است.

۷-    نفتالی پانیت وزیر اقتصاد اسرائیل با ثروتی بالغ بر ۲۵ میلیون شکل در رتبه بعدی این فهرست قرار دارد.

۸-    یائیر لابید سیاستمدار تازه‌کار اسرائیلی و وزیر امور مالی اسرائیل است که ثروتش بالغ بر ۲۲ میلیون شکل است، به ادعای این گزارش وی ثروت خود را از طریق کار کردن به عنوان ستون نویس روزنامه یدیعوت آحارونوت و مشاور مالی شبکه دوم تلویزیون العبریه به دست آورده است، وی همچنین ۱۱ کتاب در طی ۱۵ سال اخیر نوشته است. لابید به همراه حزب خود پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در انتخابات اخیر داشت و موفق شد وزارت امور مالی را از نتانیاهو بگیرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
Scroll To Top