چهارشنبه , ۵ آبان ۱۴۰۰
خانه » اقتصادی » بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی+جدول

بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی+جدول

سازمان خوار و بار جهانی وابسته به سازمان ملل در گزارش اولین و دومین تولیدکنند‌‌ه‌های بزرگ تولیدات کشاورزی را بر اساس محصولات اصلی و شاخص معرفی می‌کند.

به گزارش بازار خبر، صنعتی با بیش از ۱۰ هزار سال قدمت. یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های کارآفرینی و کارگری در دنیا.بر اساس یک تعریف کلی کشاورزی به تولید مواد غذایی و کالا از راه زراعت و جنگل‌داری و تا حدودی دامداری گفته می‌شود.

در حقیقت کشاورزی همان چیزی است که به ظهور تمدن منجر شد.

در دنیای امروز با نگرانی‌های موجود و کمبود منابع نیاز است تا کشاورزی را به سوی کشاورزی پایدار یا کشاورزی فشرده پیش برده شود تا بتوان نیازها را در آینده برطرف کرد.

زراعت مدرن، اصلاح نباتات، سموم، دفع آفات و کود و پیشرفت‌های تکنولوژیک به شدت باعث افزایش بازده محصول می‌شوند ولی باید در نظر داشت که این محاسن در کنار عیوبی چون آسیب گسترده زیست محیطی و اثرات منفی سلامت انسان حاصل خواهند شد.

محصولات کشاورزی را می‌توان به صورت عمده به غذاها، الیاف، سوخت، مواد اولیه، دارو و زینت آلات تقسیم کرد.

غذاها عبارتند از غلات، سبزیجات، میوه‌ها و گوشت. در مقابل الیاف عبارتند از پنبه، پشم، کنف، ابریشم و کتان و چوب.

یک‌پارچه سازی زمین‌های کشاورزی، در حالی که از بذرهای اصلاح شده استفاده شود و سیستم‌های مکانیزه آبیاری به کار گرفته شوند باعث رشد تولید محصولات کشاورزی بالغ بر صد تا سیصد در صد، خواهد شد.

با این که بیش از یک سوم جمعیت جهان در این بخش مشغولند ولی این بخش تنها ۵ درصد از سود خالص جهانی را به خود اختصاص داده‌است.

در سال ۲۰۰۷، حدود یک سوم از کارگران جهان در بخش کشاورزی شاغل بودند. اگرچه در سال ۲۰۰۳ تعداد کمتری در بخش کشاورزی مشغول بودند اما به دلیل آگاهی کشاورزی در سال ۲۰۰۸ این آمار به سرعت افزایش یافته است.

هم‌چنین در بخش‌های دیگر کشاورزی مانند اقتصاد کشاورزی هم تعداد قابل ملاحظه‌ای مشغول به کارند.

پیش‌‌بینی‌های فائو نشان می‌‌دهد که میزان صادرات ویژه غله کشورهای درحال گذار درسال ۲۰۱۵ حدود ۱۰ میلیون ودرسال ۲۰۳۰ حدود ۲۵ میلیون تن خواهدبود.

آجیل و خشکبار

ادویه

تره‌ بار

غلات

میوه

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
Scroll To Top