چهارشنبه , ۵ آبان ۱۴۰۰
خانه » گوناگون » پاک‌سازی هوا با نمای زیبای ساختمان

پاک‌سازی هوا با نمای زیبای ساختمان

یک شرکت آلمانی با طراحی خاصی برای رونمای ساختمان یک بیمارستان در مکزیکوسیتی در جهت پاک‌سازی هوا گام برداشت.

 نمای سفید تزیینی بیمارستان «مانوئل گونزالس» در مکزیکوسیتی از مصالحی ساخته شده که نقش تصفیه‌کننده هوا در یکی از آلود‌ه‌ترین شهرهای دنیا را دارد.

این نما، کار یک شرکت آلمانی مستقر در برلین ۲۵۰۰ متر مربع مساحت دارد و از واحد‌های ساختمانی به نام «پروسولو» ساخته شده است.

این واحدها با ذراتی لعاب داده شده‌اند که در صورت دریافت امواج ماورا بنفش، آنها را به ترکیبات کمتر آسیب‌زا مانند دی اکسید کربن و آب تبدیل می‌کنند.

این فرایند تغییری در ساختار ذرات این پوشش نمی‌دهد و سالها قابل استفاده می‌ماند.

معمار این شرکت آلمانی گفت: نکته مثبت تکنولوژی ما این است که این واحدهای «پروسولو» در محل نصب، ممکن است تاثیری در امواج بزرگ آلودگی هوا نداشته باشند ولی می‌توانند میزان آلودگی را کاهش دهند و بر کیفیت زندگی مردمی که در آن محل زندگی یا کار و یا حتی عبور می‌کنند تاثیر مثبت دارد.

شرکت آلمانی، این ماده را در مکان‌های دیگری از جمله در یک مرکز خرید در استرالیا و در هتلی در ابوظبی نیز به کار برده است.

معمار این شرکت آلمانی افزود: کار ما در معماری نباید حتما در ابعاد کلان تاثیر گذار باشد، معماری می‌تواند زندگی مردم محلی را بهبود بدهد و شاید روزی فرصت انجام کار با تاثیر کلان را نیز پیدا کنیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
Scroll To Top